Data Sistemleri

Data Sistemleri

Data & Network Sistemleri, Şirketinizin ihtiyaçlarını karşılayacak zayıf akım DATA, Yangın, CCTV, Alarm sistemleri ve telefon alt yapı kabloları projelendirmesi

Data Sistemleri Nedir?

Data sistemleri ve network sistemleri bir birim ve kurumun bilgi ve veri kaynaklarının izin verilen ve networkteki diğer kullanıcılar tarafından paylaşıldığı ve paylaşılan sistem ve cihazlar arasında veri aktarımının sağlandığı veri iletişim sistemlerinin tamamına data ve network sistemleri denilmektedir.

Data sistemlerini ve network sistemlerini bilgi ve verilerin saklandığı ve korunduğu depolar olarak düşünebilirsiniz. Bu sistemler veri paylaşımına kablolu ve kablosuz olarak olanak tanıdığı gibi network ağı içerisinde ağ haberleşmesine de imkan verir.

Tüm veriler fiziksel olarak bilgisayarı işleten sistem odalarında yer alır. Birçok güvenlik durumları ve riskleri buradan tek başına kontrol altına alınabilir.

Kısaca şunu diyebiliriz ki bilişim güvenliği açısından bir şirketin yapacağı en iyi yatırımların başında data ve network sistemleri gelmektedir. Tabi bu network sistemlerinin profesyonel bir şekilde inşa edilmesi ve doğru kablolama yapılması çok büyük önem taşımaktadır.

Data & Network Sistemleri Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Data ve network sistemlerinde şirketlerin ihtiyacına uygun sürücü ve sunucu ve diğer ürünlerin seçimi çok önemlidir.  Data sistemlerinde hızı ve sistemin sıkıntısız çalışmasını en çok etkileyen unsur ise doğru kablolama alt yapısı ve doğru kablolama tekniğidir.
  • Yapısal kablolamanın çok büyük önem taşıdığı data ve network sistemlerinde kablolama maliyetleri toplam data sistemlerinin maliyetlerinin %4’ünü geçmeyecektir. Ancak Sistem hızı ve diğer kesinti sorunlarının büyük çoğunluğu hatta %90’ı yanlış kablolama ve yapısal kablolamanın eksikliğinden kaynaklanmaktadır.

Data ve Network Sistemlerinde Yapısal Kablolama Nedir?

Yapısal kablolama kurum ve işyeri gibi kısa mesafelerde yer alan bilgisayarları aynı network ağına yani birbirine bağlamak için yapılan kablo sistemidir. Yapısal kablolama aynı şekilde bu sistemlerin enerji ihtiyaçlarını karşılamak için de kullanılmaktadır.

Yapısal Kablolamanın Faydaları

  • Yapısal kablolama ile network ve data sistemleriniz daha uzun ömürlü ve daha düşük maliyetli olabilmektedir.
  • Yapısal kablolama ile data ve network sistemlerinde yaşayabileceğiniz hız ve kopma sorunları riski en aza indirilecek ya da ortadan kalkacaktır.
  • Yapısal kablolama sisteminin mevcut olduğu bir data network sisteminde kablolama üzerinde oluşabilecek arızaların tespiti kısa sürede yapılarak giderilebilir.
  • Yapısal kablolama ile data ve network sistemleriniz daha basit bir kullanıma ve yönetime sahip olur ve ekstra sistem yöneticisi çalıştırmanıza gerek kalmaz.
  • Yapısal kablolama ile daha hızlı internet hızlarını desteklemek mümkündür. Daha hızlı ve daha sorunsuz bir data network sistemi için yapısal kablolama tercih etmelisiniz.

Aydın Data Network Sistemleri

  • Aydın’da Fatih Bilgi İşlem olarak data ve network sistemleri üzerine uzman kadromuz ve profesyonel ürünlerimiz ile Aydın ve Muğla başta olmak üzere şirketlerin ve kurumların tüm data network ihtiyaçlarını tam anlamıyla sorunsuz bir şekilde gidermek için hizmet veriyoruz.
  • Data ve network sistemlerinin önemini çok iyi biliyor ve sizler için en uygun altyapıyı sağlayarak satış öncesi ve satış sonrası danışmanlık hizmetlerimiz ile sizi yalnız bırakmıyoruz.
  • Aydın ve Muğla’da data ve network sistemleri üzerine ürün bilgisi ve fiyat teklifi almak için hemen bize ulaşınız.