Personel Takip Sisteminin (PDSK) Faydaları Nedir?

Personel takip sistemini çok farklı açılardan değerlendirdik ve bir işyeri için personel takip sisteminin olası tüm faydalarını ve avantajlarını sizin için araştırdık.

Personel Takip Sistemi (PDSK) Kısaca Nedir?

 1. Personel takip sistemi (PDSK) birçok açıdan faydası ve avantajı olan size raporlar sunabilen sistemlerdir.
 2. Personel takip sistemi personelinizin işyerine giriş çıkış saatlerini ,mola saatlerini raporlayan sistemlerdir.
 3. Aynı zamanda personel takip sistemleri ile hangi personellerin ya da kaç personelin yemekhane de yemek yediği gibi verileri de elde edebilirsiniz.

Personel Takip Sisteminin Avantajları ve Faydaları

 1. Personelinizin işe giriş-çıkış saatlerini size rapor eder ve hangi personelinizin zamanında geldiğini ve hangi personelinizin geç kaldığını ya da erken çıktığını görebilirsiniz.
 2. Personel takip sistemleri personeliniz için bir çalışma disiplini sunar. Çünkü personel mesaiye 5 dakika bile gelse 5 dakika geç çıkması gerekecektir. 
 3. Yapılan araştırmalara göre personel takip sistemi kullanan işletmelerde personellerin işe geç kalması ya da erken çıkması personel takip sistemi kullanmayan işletmelere göre çok daha düşük.
 4. Personel takip sisteminde personelinizin o günkü işi bitse dahi kendine başka işler isteyecek ya da bulacaktır. Bu sayede personeliz çalışacak daha verimli ve üretken olacaktır.
 5. Personel takip sisteminde ayrıntılı raporlar ile hangi personelin ayda kaç kez geç geldiğini inceleyebilirsiniz.
 6. Personel takip sistemini giriş-çıkış saatlerinin yanı sıra yemek molası ve çay molası zamanlarında da kullanabilirsiniz. Molaya çıkan personelin mola saatini aşıp aşmadığını tespit etmek ve bu konuda suistimali engellemek için personel takip sistemi çok etkili olacaktır.
 7. Personel takip sistemini yemekhane de kullandığınız takdirde düzenli yemek yiyen personellerin listesini ve günlük kaç adet yemek yenildiği gibi değerli bilgilere de ulaşabilirsiniz.
 8. Personel takip sistemleri size anlık olarak personel sayısı raporu suna bildiği gibi ogün işe gelmeyen ya da izinli personellerin durumunu bildirmektedir.
 9. Personel takip sistemleri kartlı, parmak izi tanıma ve yüz tanıması çeşitleri ile kullanılmaktadır. Personel takibi geçiş sistemleri kullanmanın bir avantajı da bazı özel yerlere yetkisi olmayan personelin ya da yabancı kişilerin girmesini engellemiş olursunuz.
 10. Personel takip sistemleri ile  sistem odası gibi özel yerlere ilk ve en son giren personellerin datasını alabilirsiniz. bu dataların varlığı bazı özel durumlarda çok işinize yarayabilir.
 11. İşyerinizde ya da imalathanenizde personel takibi geçiş sistemleri kullanıyorsanız o bölgeye yabancı kişilerin girmesini de engelleyerek güvenlik açısından da bir fayda elde etmiş olursunuz.

Personel takip sistemlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir ya da personel takip sistemleri sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.