Evinize Alarm Taktırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evinize veya işyerinize alarm sistemi taktırmadan önce dikkat etmeniz gereken ve bilmeniz gereken en önemli konuları ve başlıkları bu yazımızda okuyacaksınız.

Ev ve İşyerlerinde en çok tercih edilen alarm sistemleri

 • Kamera alarm sistemleri
 • Yangın alarm sistemleri
 • Hırsız alarm sistemleri
 • Su baskını alarm sistemleri dir.

Ev ve işyerlerinizi, ailenizi, sevdiklerinizi ve mallarınızı korumak için taktırdığımız her alarm sistemi aynı değildir. Alarm sistemleri bir bütün olarak ele alınmalı ve her detay alarm sistemi takılmadan ve sözleşme imzalanmadan önce etraflıca görüşülmeli ve kafanızda herhangi bir soru işareti kalmamalıdır.

Alarm Sistemi Taktırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Alarm Çağrı Merkezi ya da Alarm Haberalma Merkezinin nasıl çalıştığını yıllık ücretlerinin ne kadar olduğunu öğrenin. Alarm çağrı merkezleri alarm çaldıktan sonra gerekli durumlarda acil bir şekilde 112 Acil ekiplerini , Polis ekiplerini ya da itfaiye ekiplerini olay yerine yönlendiren çağrı birimidir. Bu bakımdan alarm haber alma merkezinin fonksiyonu çok önemli ve hayati bir önem taşımaktadır. Alarm haber alma merkezi ile ayrıntılı bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz.
 • Kamera alarm sistemi taktırmadan önce kameraların çözünürlüklerini ve fiyatlarını karşışaltırın. Muhakkak gece görüşü yüksek ve kaliteli olan kameralar tercih edin. Çünkü soygun ve hırsızlık teşebbüsünün yaşanabileceği en yaygın saatler gecedir. Gece görüşü zayıf bir kamera görüntüsü anlaşılamayacağı için hırsızları bulmak için emniyet güçlerine fayda sağlamayacaktır.
 • Yangın alarm sistemlerinde yangın ve duman dedektörlerinin doğru yerlere yeteri kadar konulduğundan emin olmalısınız. Otel ve hastanelerde olduğu gibi yangın alarm sistemi devreye girdikten sonra tavan yangın söndürme cihazları ile otomatik yangına ilk müdahale yapılması daha güvenli bir çözüm olabilir.
 • Hırsız alarm sistemi takılırken pır hareket dedektörlerinin tüm giriş yapılabilecek kapı ve pencerelere kurulduğundan emin olun. Hırsız alarm sistemini dışarıdan taktırırken şuna dikkat edilmesi gerekir. Hırsız camı kırdı ya da kesti, içeriye adımını atmadan alarmın çalması gerekir. Cam veya demir kesilme teşebbüsü başladığında alarm sistemi devreye girerse en az riskle ve en az zararla bu hırsızlık teşebbüsünü de def etmiş olursunuz.
 • Alarm sistemi taktırmadan önce Alarm sisteminizi takacak olan firmanın güvenilirliğini ve yaptığı işleri gözden geçirin. Google Yorumlarına bakabilir ve internet üzerinden diğer araştırmalarınızı yapabilirsiniz.
 • Hırsız alarm sistemlerini ve diğer alarm sistemlerini mobil uygulamadan kolaylıkla aktif edebilmeli ve yeri geldiğinde kapata bilmelisiniz.
 • Kamera alarm sistemi taktırmadan önce internet altyapınızı ve hızınızın uygun yeterli olup olmadığını tespit ediniz. Gerekirse internet hızınızı arttırın.

Fatih Bilgi İşlem Olarak Aydın’da kamera alarm sistemleri alanında garantili ürünlerimiz ve anahtar teslim çözümlerimlerizle hizmet vermekteyiz.

Fatih Bilgi işlem olarak kamera alarm sistemleri ile hırsız alarm sistemlerini daha caydırıcı olduğu için birlikte kullanmanızı öneriyoruz. Aydın hırsız alarm sistemleri ürünlerimiz ve faaliyetlerimiz için hemen bize ulaşınız.