Alarm Çağrı Merkezi Nedir?

Alarm Çağrı Merkezi Nedir? Alarm Haberalma Merkezi Nasıl Çalışır? Alarm İzleme merkezleri hakkında detaylı bilgiler

Alarm İzleme ve Haberalma Mekezi Nedir? 

Alarm İzleme Merkezi, haberalma merkezi ya da alarm çağrı merkezi olarak adlandırılan bu merkezler evinizdeki ya da iş yerindeki alarmları izleyerek gerekli durumlarda polis, itfaiye ve ambulansı arayarak 112 acil yardım ekiplerini yönlendiren kimselerdir.

Hangi Alarm Sistemleri İçin Haberalma Hizmeti Verilir?

Alarm İzleme Merkezi Nasıl Çalışır?

Yangın Alarmlarında Ne Yapar?

Yangın alarm sistemlerinde : Alarm çağrı merkezi hemen sizi arar, size ulaşamaz ve yardıma ihtiyacınız olduğunu hissederse hemen itfaiye ekiplerini arayarak konum gönderir ve en kısa sürede itfaiye ekiplerinin evinize ya da işyerine gelmesini sağlar.
Yangın alarm sistemlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşınız.

Hırsız Alarmlarında Ne Yapar?

Hırsız Alarm Sistemlerinde:  Alarm çaldıktan hemen sonra Alarm haberalma merkezi sizi arar, Yine size ulaşamaz ise size ulaşamadıkları zaman araması için verdiğiniz diğer numarayı ararlar. Yakınızı da arayıp ulaşamaz ya da şüpheli bir işlem olduğu düşünülürse alarm haberalma merkezi hemen polis ya da jandarma ekiplerine haber vererek olay yerine intikal etmelerini sağlar.

Bazı Hırsız alarm sistemlerinde alarm kutusunun zarar görmesi kırılması, düşmesi yada bozulması  gibi durumlarda alarmınız çalmasa dahi haber alma  sistemleri yine size haber vererek durumu bildirecektir.
hırsız alarm sistemlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşınız.

Gaz Kaçağı Alarmlarında Ne Yapar?

Gaz Kaçağı Alarm Sistemlerinde :  Akıllı ev sistemleri ile gaz kaçağı durumlarında gaz vanasının otomatik olarak kapatılması sağlanmakta ve size bildirim gönderilmektedir. Alarm sistemine entegreli çalışan sistemlerde ise bu durum size ve alarm çağrı merkezine iletilir ve yine yukarıdaki durumlarda olduğu gibi alarm haberalma merkezi personeli gerekli gördüğü durumlarda 112 Acili ve itfaiyeyi arayarak hemen yanınıza gönderecektir.
Akıllı Ev sistemlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşınız.

Kamera Alarm Sistemlerinde Ne Yapar?

Kamera Alarm Sistemleri : Kamera alarm sistemleri hırsızlık açısından çok caydırıcı bir etkiye sahip olduğu için birçok işyeri ve evde kullanılmaktadır. Kamera sistemlerinde kameraların gece görüş özelliği ve açısı çok önemlidir. Eğer bir kamera hiç bir sebep yokken devre dışı kalsa dahi bunu size anında bildirecek bir alarm çağrı merkezi olması sizi oldukça güvende hissettirmez miydi? 

Kamera güvenlik sistemleri taktırmadan önce bu konuları da iyi bir şekilde araştırmanızı tavsiye ediyoruz. Kamera alarm sistemlerinde kameranızın açısının değiştirilmesi, kameranın kırılması yada bozulması gibi durumlarda bazı alarm çağrı merkezleri direk sizi arayarak bilgi verecektir.  Herhangi olası şüpheli bir durum söz konusu ise alarm çağrı merkeziniz hiç tereddüt etmeden polis ekiplerini arayarak durumu bildirecektir.

Kamera alarm sistemlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için bize ulaşınız.

Sadece doğru güvenlik kamera sistemi ya da doğru cihaz değil, doğru alarm çağrı merkezi seçimi de büyük önem taşımaktadır.